Menu

Wniosek o przydział lokalu mieszkalnego / kwatery tymczasowej funkcjonariuszowi Służby Więziennej

15
cze

Wniosek o przydział lokalu mieszkalnego / kwatery tymczasowej funkcjonariuszowi Służby Więziennej

Wniosek o przydział lokalu mieszkalnego / kwatery tymczasowej funkcjonariuszowi Służby Więziennej

Na podstawie rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 12 czerwca 2024 r. w sprawie przydziału i opróżniania lokali mieszkalnych i kwater tymczasowych przez funkcjonariuszy Służby Więziennej, publikujemy aktualną wersję formularza Wniosku o przydział lokalu mieszkalnego / kwatery tymczasowej funkcjonariuszowi Służby Więziennej. Wzór dostępny w interaktywnym formacie PDF, obowiązuje od dnia 17 czerwca 2024 r.

Uchylony akt prawny: Dz.U. 2021, poz. 23
Uchylający akt prawny: Dz.U. 2024, poz. 872

Dz.U. 2024, poz. 872


Załącznik
Wniosek o przydział lokalu mieszkalnego / kwatery tymczasowej funkcjonariuszowi Służby Więziennej

Wniosek o przydział lokalu mieszkalnego / kwatery tymczasowej dla funkcjonariusza Służby Więziennej

Informowanie funkcjonariuszy o dostępnych lokalach

Kierownik jednostki organizacyjnej Służby Więziennej, zwany dalej „kierownikiem”, informuje funkcjonariuszy o dostępnych lokalach mieszkalnych lub kwaterach tymczasowych w sposób zwyczajowo przyjęty.

Treść ogłoszenia

Ogłoszenie powinno zawierać następujące informacje:

Termin składania wniosków

Termin na złożenie wniosków o przydział lokalu mieszkalnego lub kwatery tymczasowej powinien wynosić co najmniej dziesięć dni.

Wielkość powierzchni mieszkalnej

Ogłoszenie powinno określać powierzchnię mieszkalną dostępnych lokali.

Usytuowanie lokalu

Informacja o lokalizacji lokalu mieszkalnego lub kwatery tymczasowej jest również niezbędna.

Składanie wniosków

Lokale mieszkalne lub kwatery tymczasowe są przydzielane na podstawie wniosku złożonego przez funkcjonariusza.

Wzór wniosku o przydział lokalu mieszkalnego lub kwatery tymczasowej jest dostępny w załączniku do rozporządzenia.

Procedura przyjęcia i zdania lokalu

Przyjęcie i zdanie lokalu mieszkalnego lub kwatery tymczasowej odbywa się na podstawie protokołu sporządzonego i podpisanego przez upoważnionego przedstawiciela jednostki organizacyjnej Służby Więziennej oraz funkcjonariusza przyjmującego lub zdającego lokal.

Treść protokołu

Protokół powinien zawierać:

  • Wykaz przedmiotów wyposażenia lokalu lub kwatery.
  • Opis stanu technicznego elementów wyposażenia oraz urządzeń znajdujących się w lokalu.

Liczba egzemplarzy protokołu

Protokół sporządza się w trzech jednobrzmiących egzemplarzach: jeden dla funkcjonariusza, dwa dla kierownika.

Opłaty za kwaterę tymczasową dla funkcjonariusza Służby Więziennej

Opłaty czynszowe

Funkcjonariusz w służbie przygotowawczej, któremu przydzielono kwaterę tymczasową, zwany dalej „lokatorem”, jest zobowiązany do uiszczania opłat czynszowych z góry, co miesiąc, do dziesiątego dnia każdego miesiąca. Opłaty te należy wpłacać na konto bankowe wskazane przez kierownika lub upoważnioną przez niego osobę, bądź bezpośrednio w kasie jednostki organizacyjnej Służby Więziennej, która zarządza kwaterą tymczasową.

Opłaty za media przy umowach zawartych przez funkcjonariusza

Jeśli funkcjonariusz, powołany lub przeniesiony z urzędu do pełnienia służby w innej miejscowości, któremu przydzielono kwaterę tymczasową, lub lokator zawarli umowy na dostawę mediów do przydzielonej kwatery, są oni odpowiedzialni za pokrycie kosztów dostawy mediów zgodnie z warunkami i terminami wynikającymi z tych umów.

Opłaty za media przy umowach zawartych przez kierownika

W przypadku gdy umowy na dostawę mediów do kwatery tymczasowej zostały zawarte przez kierownika, funkcjonariusz powołany lub przeniesiony do innej miejscowości oraz lokatorzy muszą opłacać koszty dostawy mediów według terminów, kwot i miejsc wskazanych przez kierownika lub upoważnioną przez niego osobę.

Opróżnianie lokalu mieszkalnego lub kwatery tymczasowej dla funkcjonariusza Służby Więziennej

Terminy opróżnienia lokalu mieszkalnego lub kwatery tymczasowej

Opróżnienie lokalu mieszkalnego, zgodnie z art. 188 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o Służbie Więziennej, lub kwatery tymczasowej, zgodnie z art. 190 ust. 1 tejże ustawy, następuje w terminie 30 dni od doręczenia decyzji o opróżnieniu.

Opróżnienie na podstawie rozkazu personalnego

Opróżnienie kwatery tymczasowej na podstawie rozkazu personalnego, zgodnie z art. 190 ust. 3 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o Służbie Więziennej, następuje w ciągu 14 dni od dnia doręczenia rozkazu.

Przedłużenie terminu opróżnienia

W uzasadnionych przypadkach funkcjonariusz może złożyć wniosek o przedłużenie terminu opróżnienia lokalu mieszkalnego lub kwatery tymczasowej o dodatkowy miesiąc.

Opłaty za nieopróżnioną kwaterę tymczasową

Funkcjonariusz, który nie opróżnił kwatery tymczasowej zgodnie z decyzją lub rozkazem personalnym, jest zobowiązany do uiszczania opłat czynszowych, kosztów dostawy mediów oraz odszkodowania za bezprawne zajmowanie kwatery w wysokości 100% wartości czynszu, zgodnie z art. 189 ust. 1 ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o Służbie Więziennej.

Zgłaszanie zamiaru opróżnienia lokalu

Funkcjonariusz powinien zgłosić zamiar opróżnienia lokalu mieszkalnego lub kwatery tymczasowej co najmniej 3 dni przed planowanym terminem, składając pisemne powiadomienie kierownikowi jednostki organizacyjnej Służby Więziennej, która zarządza danym lokalem.

Potwierdzenie opróżnienia lokalu

Dzień opróżnienia lokalu mieszkalnego lub kwatery tymczasowej jest dniem podpisania protokołu przez kierownika jednostki organizacyjnej Służby Więziennej lub upoważnioną przez niego osobę oraz przez funkcjonariusza.

    group_work Zgoda na pliki cookie