Sprawozdanie o przychodach, kosztach i wyniku finansowym oraz o nakładach na środki trwałe (za 2025 r.) Formularz obowiązujący z dniem 1 stycznia 2025 r.
12,00 zł
(14,76 zł brutto)
POBIERZ BEZPŁATNIE
Pobierz objaśnienia do formularza w formacie PDF
Opis
Formularz F-01/I-01 Sprawozdanie o przychodach, kosztach i wyniku finansowym oraz o nakładach na środki trwałe
Wzór obowiązujący z dniem 1 stycznia 2025 r. Dokument GUS dostępny do pobrania w interaktywnym formacie MS Excel (wszystkie obliczenia wykonują się automatycznie)
Sprawozdanie F01 jest sprawozdaniem podsumowującym kwartalną działalność przedsiębiorstwa. Jednostki, których rok obrotowy nie pokrywa się z rokiem kalendarzowym, sporządzają sprawozdanie za rok kalendarzowy. W formularzu podajemy dane według stanu na koniec każdego kwartału w ramach roku kalendarzowego. Podmioty, które posiadają oddziały (zakłady) poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przekazują sprawozdanie łącznie z danymi z tych oddziałów (zakładów). Jednostki kończące lub zawieszające działalność składają sprawozdanie z danymi na dzień zakończenia działalności.
📝 Formularz F-01/I-01 dostępny do pobrania w interaktywnym formacie MS Excel.
Termin przekazania formularza F-01/I-01:
raz w kwartale: do 22 kwietnia 2025 r.
za I kwartał 2025 r.:, do 21 lipca 2025 r.
za I półrocze 2025 r.:, do 20 października 2025 r.
za trzy kwartały 2025 r.:, do 10 lutego 2026 r. za rok 2025
F-01/I-01 składa się z następujących części:
Część I. PRZYCHODY, KOSZTY I WYNIK FINANSOWY Dział 1: Rachunek zysków i strat - informuje o efektywności poszczególnych rodzajów działalności oraz o ogólnym wyniku finansowym przedsiębiorstwa. Ukazuje zdolność firmy do generowania zysków i samofinansowania, prezentuje strumienie pieniężne, stanowi zatem istotną informację o rentowności jednostki. Rachunek zysków i strat zawiera tylko jedną wersję rachunku zysków i strat, tj. porównawczą. W rachunku wykazuje się oddzielnie: - przychody - przychody netto ze sprzedaży w kraju i za granicą jednostek produktów i usług, - koszty - koszty działalności operacyjnej, planowana amortyzacja środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, zużycie materiałów i energii, usług obcych, podatki, składki i fundusze, koszty finansowe, - zyski - zysk z działalności gospodarczej, operacyjnej, zysk brutto i netto, - straty - straty na sprzedaży środków trwałych i inwestycji; - Aktywa - Wybrane źródła finansowania majątku
Część II. NAKŁADY NA ŚRODKI TRWAŁE Dział 2: Nakłady na budowę, ulepszenie i nabycie środków trwałych oraz nabycie wartości niematerialnych i prawnych