
Formularz obowiązuje od dnia 9 czerwca 2023 r.
— Dz.U. 2024, poz. 335 (załącznik 5)
stanowi załącznik do obwieszczenia Ministra Zdrowia z dnia 20 lutego 2024 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie listy czynników alarmowych, rejestrów zakażeń szpitalnych i czynników alarmowych oraz raportów o bieżącej sytuacji epidemiologicznej szpitala
Tabelę Raportu miesięcznego z bieżącej sytuacji epidemiologicznej szpitala należy rozbudować w zależności od liczby komórek organizacyjnych podmiotu leczniczego oraz ilości zamieszczonych w niej informacji. Raportowanie danych obejmuje wszystkie komórki organizacyjne podmiotu leczniczego włącznie z komórkami, w których w okresie sprawozdawczym badania nie były wykonywane.
Jako jedno badanie mikrobiologiczne należy wykazać uzyskany wynik z badania laboratoryjnego w kierunku biologicznego czynnika chorobotwórczego, w tym badania lekooporności, udokumentowany w sprawozdaniu z wykonanego badania laboratoryjnego przez diagnostę laboratoryjnego lub inną osobę uprawnioną do samodzielnego wykonywania czynności medycyny laboratoryjnej albo szybki test diagnostyczny albo test molekularny w kierunku biologicznego czynnika chorobotwórczego, którego wynik został wpisany do dokumentacji medycznej pacjenta.
Nazwa oddziału zgodna z umową o udzielenie świadczeń opieki zdrowotnej zawartą z Narodowym Funduszem Zdrowia, a w przypadku braku takiej umowy z wpisem do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą wraz z kodem charakteryzującym specjalność komórki organizacyjnej określonym w załączniku nr 2 do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17 maja 2012 r. w sprawie systemu resortowych kodów identyfikacyjnych oraz szczegółowego sposobu ich nadawania (Dz. U. z 2019 r. poz. 173).
Według umowy o udzielenie świadczeń opieki zdrowotnej zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia, a w przypadku braku takiej umowy według stanu faktycznego na ostatni dzień okresu, za jaki jest sporządzany raport.
Liczba osobodni pobytu – liczba dni pobytu osób leczonych w komórce organizacyjnej podmiotu leczniczego w ciągu całego okresu sprawozdawczego. Dzień przyjęcia i wypisania liczy się jako jeden dzień pobytu.
Badanie przy przyjęciu do szpitala (w ciągu pierwszych 24 godzin) lub w trakcie hospitalizacji wykonywane w celu identyfikacji pacjentów skolonizowanych. Jako jedno
badanie przesiewowe należy rozumieć badanie jednego rodzaju materiału (w szczególności: wymaz z odbytu, wymaz z nosa).
Data wejścia w życie: 9 czerwiec 2023 r.
Podstawa prawna: Dz.U. 2024, poz. 335
check_circle
check_circle