
Formularz obowiązuje od dnia 25 marca 2024 r.
— Dz.U. 2024, poz. 214 (załącznik 2)
stanowi załącznik nr 2 do rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 6 lutego 2024 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie wzorów wniosków o udzielenie pomocy kierowanych do państw trzecich, zaktualizowanego tytułu wykonawczego, zagranicznego tytułu wykonawczego oraz zarządzenia zabezpieczenia.
📄 Pobierz interaktywny formularz ZZ-Z w formacie MS Word.
OBJAŚNIENIA DOTYCZĄCE WYPEŁNIANIA ZARZĄDZENIA ZABEZPIECZENIA ZZ–Z
Centralne biuro łącznikowe wypełnia pozycje niezaciemnione.
Obowiązkowe wypełnienie pozycji dotyczy elementów określonych w art. 85 ustawy o wzajemnej pomocy.
W pozostałym zakresie podaje się dane będące w posiadaniu centralnego biura łącznikowego.
Datę podaje się w formacie dd-mm-rrrr.
Część wstępna
poz. „Podstawa prawna” – zaznaczyć właściwy kwadrat.
poz. 3 – zaznaczyć właściwy kwadrat.
Jeżeli zaznaczono kwadrat 2, wpisuje się w poz. 1 numer zmienionego (dotychczasowego) zarządzenia zabezpieczenia, natomiast w poz. 2 – datę wystawienia zmienionego zarządzenia zabezpieczenia.
Jeżeli wypełniono poz. 6 i 7, wpisuje się w poz. 1 numer dotychczasowego zarządzenia zabezpieczenia, natomiast w poz. 2 – datę wystawienia dotychczasowego zarządzenia zabezpieczenia.
poz. 5 – wpisuje się nazwę państwa członkowskiego lub państwa trzeciego występującego z wnioskiem o podjęcie środków zabezpieczających należności pieniężne objęte tym zarządzeniem.
Część A
poz. 1 – zaznaczyć właściwy kwadrat.
poz. 4 – jeżeli podmiotem jest przedsiębiorca będący osobą fizyczną, obligatoryjne jest podanie jego imienia i nazwiska.
poz. 14 – wskazuje się inne dane będące w posiadaniu centralnego biura łącznikowego, umożliwiające identyfikację podatnika: numer PESEL, numer NIP, numer REGON, datę urodzenia, imię ojca lub imię matki, numer identyfikacyjny nadany w innym kraju, w szczególności numer podatkowy lub numer ubezpieczeniowy, lub kraj wydania i numer paszportu.
Jeżeli zarządzenie zabezpieczenia dotyczy kilku podmiotów, zgodnie z wnioskiem o podjęcie środków zabezpieczających należności pieniężne po bloku A1. dodaje się bloki A2., A3. itd., chyba że do przeprowadzenia postępowania zabezpieczającego właściwe są różne organy egzekucyjne.
Część B
poz. 4 – nie wypełnia się, jeżeli w poz. 3 wpisano okres, którego dotyczy należność pieniężna. Wpisuje się datę zaistnienia zdarzenia, które spowodowało powstanie obowiązku uiszczenia należności pieniężnej wskazanej w poz. 1 i 2.
poz. 5 – wpisuje się wysokość innych należności pieniężnych (odsetek, kosztów i innych należności) wskazanych we wniosku o podjęcie środków zabezpieczających należności pieniężne naliczonych przez państwo członkowskie lub państwo trzecie.
W przypadku zarządzenia zabezpieczenia w odniesieniu do kilku należności pieniężnych po bloku B1. dodaje się bloki B2., B3. itd.
Data wejścia w życie: 25 marzec 2024 r.
Akt prawny: Dz.U. 2024, poz. 214
check_circle
check_circle